MultiLaboratorium Technologii Komunikacyjno-Informacyjnych dysponuje bogatym zapleczem sprzętowym z obszaru kilku dziedzin. Pod względem zakresu realizowanych badań naukowych i prac rozwojowych jednostka oferuje unikalne kompetencje. Multilaboratorium pozwala na realizację ciagłego procesu: od koncepcji, poprzez zabezpieczenie własności intelektualnej, następnie wytworzenie innowacyjnej bazy sprzetowej i implementację oprogramowania wbudowanego, aż po integrację tej bazy ze środowiskami wirtualnymi i systemami mobilnymi. Na wyposażeniu laboratorium znajdują się m.in.

  • programatory i środowiska z zakresu systemów wbudowanych,
  • środowiska rozwojowe dla technologii radiowych (BLE, WI-Fi),
  • autorskie struktury sieci teletransmisyjnych,
  • autorskie rozwiązanie systemu akwizycji ruchu.

W "Laboratorium Systemów Sterowania i Techniki Sensorowej" projektowane są m.in. rozwiązania z zakresu elektronicznej aparatury pomiarowej i systemów teletransmisyjnych do zdalnej akwizycji danych. Laboratorium dysponuje niezbędnym zapleczem sprzętowym i oprogramowaniem do szybkiego prototypowania, w szczególności z zakresu systemów wbudowanych.

Nasze zaplecze pozwala na projektowanie i uruchamianie zaawansowanych:

  • systemów sensorowych,
  • systemów pomiarowych,
  • sieci sensorowych.

Na wyposażeniu laboratorium znajdują się m.in.

  • analizatory i rejestratory sygnałów analogowych i cyfrowych,
  • oprogramowanie LabView współpracujące z zaimpelmentowanymi w laboratorium systemami pomiarowymi,
  • stacja lutownicza BGA,
  • mierniki wielkości elektrycznych.

Dzięki zasobom sprzętowym i oprogramowaniu opracowujemy innowacyjne rozwiązania z zakresu Internetu Rzeczy (IoT). Opracowane systemy sensorowe programujemy pod kątem współpracy zarówno z systemem Android jak i z iOS. Laboratorium dysponuje oprogramowaniem i zapleczem sprzętowym do opracowania innowacyjnych rozwiązań z wykorzystaniem najnowszych technologii ICT.

W "Laboratorium Technologii Mobilnych (LTM)" dysponujemy sprzętem niezbędnym do prototypowania rozwiązań szczególnie w zakresie systemów Android oraz iOS. Dział programistyczny LTM jest dostosowany do integracji oprogramowania wbudowanego i bazy sprzętowej opracowanych w innych laboratoriach tworzących Multilaboratorium.
Laboratorium Technologii Mobilnych posiada stanowiska do programowania urządzeń mobilnych, jak również do testowania opracowanych systemów. Laboratorium w swoich zasobach posiada opracowane, w pełni funkcjonalne prototypy oprogramowania do sterowania zenętrznymi układami oraz do akwizycji danych z sensorów.

Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości i Technologii Interaktywnych (LWRiTI) posiada do dyspozycji wydajny serwer obliczeniowy, m.in. do prototypowania środowisk wurtualnych i rozszerzonych, w szczególności pod kątem opracowywania gier. LWRiTI pozwala również na realizację złożonych projektów z wykorzystaniem fotogrametrii wprowadzającej do środowisk interaktywnych obiekty fotorealistyczne. Laboratorium dysponuje również zapleczem umożliwiającym realizację badań i testów w ośrodkach zewnętrznych. Akwizycja ruchu realizowana jest dzięki autorskiemu systemowi MOCAP bazującemu na radiowych sensorach inercyjnych. Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości i Technologii Interaktywnych dysponuje w pełni funkcjonalnymi, autorskimi prototypami gier do rehabilitacji ruchowej. Prototypy gier są gotowe do prezentacji dla partnerów biznesowych. Na wyposażeniu laboratorium znajdują się m.in.:

  • serwer obliczeniowy,
  • stacja graficzna,
  • system do generowania środowiska wirtualnego oraz rozszerzonego,
  • autorskie rozwiązanie systemu akwizycji ruchu.

Laboratorium Tekstroniki - pozwala na tworzenie nowatorskich rozwiązań typu ubieralnego z wykorzystaniem technologii opracowanych w Multilaboratorium. Laboratorium dysponuje funkcjonalnymi prototypami autorskich, złożonych systemów w postaci oscylacyjnych kamizelek drenażowych, wykorzystywanych m.in. do rehabilitacji dróg oddechowych.